OSZTÁLYVEZETŐK: Gyombolai Gábor, Perényi Balázs, Róbert Júlia
A képzés első részében a résztvevők színházpedagógiát, improvizációt és kreatív írást tanulnak annak érdekében, hogy ezek segítségével alkotó módon tovább tudjanak gondolni és újra tudjanak értelmezni egy színházi előadást fiatalokkal. A kurzus második részében a résztvevők megtervezik saját 90 perces foglalkozásukat, amit aztán meg is valósítanak.
Szemléletet, módszertant és eszközkészletet kínálunk ahhoz, hogy miként lehet egy színházi előadást alkotó módon továbbgondolni és újraértelmezni.
A képzés során azzal foglalkozunk, hogy
az előadás központi témáját, problémáját hogyan lehet improvizáció és kreatív írás segítségével továbbgondolni, úgy, hogy ezáltal önálló műalkotások (szövegek, jelenetek) szülessenek.
Fontosnak tartjuk, hogy a képzésen résztvevők azon a folyamaton menjenek végig, amelyen a későbbiekben végig fogják vezetni a csoportjukat. Éppen ezért a képzés felépítése a következőképpen néz ki:
A képzés többféle módszertant egyesít, ezeket komplexen kezeli: a színházpedagógia, az improvizáció és a kreatív írás egyenlő mértékben jelenik meg a kurzusokon.
Mivel a képzés viszonylag kevés résztvevővel indul (8-10 fő), ezért a képzésvezetők a csoportos órák során is mindenkire megfelelő mértékben oda tudnak figyelni, a képzés második felében pedig egyéni konzultációk segítségével nyílik lehetőség arra, hogy mindenki megtervezze a 90 perces foglalkozását, amit utána meg is valósíthat, a foglalkozásvezetésről pedig visszajelzést kap. (Más képzéseken általában csak egy kiválasztott 20 perc levezetésére szokott idő lenni)
Mindazokat, akiknek lehetősége van egy színházi előadás kapcsán gondolkodni és játszani egy már létező diákokból vagy felnőttekből álló csoporttal, vagy akik szeretnének a közeljövőben ilyen helyzetbe kerülni.
(pedagógusok, színházi szakemberek, drámainstruktorok, színházi nevelők, foglalkozó civil szervezetek munkatársai, művelődésszervezők, szabadidőszervezők, könyvtárosok, szociális munkások stb.)
Akik a drámapedagógia és a színházpedagógia módszertanával még semmilyen módon nem találkoztak
KÉPZÉS INDULÁSA: 2023. október 20.
KÉPZÉS VÉGE: 2024. február 17.
SZEMESZTEREK SZÁMA: 1
ÖSSZÓRASZÁM: 120 óra
HETI ÓRASZÁM: 15
OKTATÁSI NAPOK: kéthetente péntek 14:30-18:30, szombat 9:00-18:00
HALLGATÓK SZÁMA: min. 8 – max. 10 fő
TANDÍJ: bruttó 120.000 Ft
KÉPZÉS HELYSZÍNE: CEU, Nádor u. 15., V. kerület
ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK A FREESZFE KÉPZÉSEIRŐL:
Képzéseink a felnőttképzési törvény hatálya alatt valósulnak meg. A Freeszfe Egyesület felnőttképzési száma: B/2021/001498
A képzés elvégzése után a hallgatók Tanúsítványt kapnak. Nem diplomás képzés!
A képzés idejére kollégiumot tudunk biztosítani.