Ferencvárosban élő vagy dolgozó kamasz vagy? Itt a helyed!

Májusban a Konnektor Inkubátorház ad otthon a Szabad Szellem elnevezésű művészeti projektnek, melyre a 9. kerületi kötődésű 14-18 év közötti fiatalokat várják. Az alkotóműhely során a résztvevők személyes tapasztalatai mentén, a filmkészítés eszközeivel gondolkoznak és alkotnak a mentális egészség témakörében.

Kampány a fiataloknak a fiatalokért

A Szabad Szellem művészeti műhelynek a ferencvárosi Konnektor Inkubátorház ad otthont. A májusban induló workshop két csoporttal valósul meg, amelyek egy hónapon keresztül találkoznak, közösen gondolkodnak és alkotnak a mentális egészség témájában. Az alkotóműhely egy forgatási nappal zárul, amely során a résztvevők leforgatják a saját tapasztalataik és érzéseik alapján felépített kisfilmeket.

A műhely célja, hogy a fiatalok történeteik megosztásával ne csak egymást, hanem tágabb közösségeket is inspiráljanak. Az elkészült kisfilmeket először a Konnektor Inkubátorházban vetítik le, majd egy online kampány keretében szélesebb közönség számára is elérhetővé válnak.

A záróeseményen egy kerekasztal-beszélgetés keretében a résztvevők és meghívott szakértők reflektálnak az alkotásokra, valamint az azokban megjelenő érzésekre és élethelyzetekre. A projekt a Közös Értékeink Fejlődésben + pályázat támogatásával valósul meg, az Európai Unió finanszírozásában.

A workshopot Korsós Noémi és Potonyecz Fanni vezeti.

Figyeljünk egymásra

A kampány nem titkolt célja, hogy felhívja a közösségek figyelmét a fiatalok mentális egészségére és ösztönözze őket a segítségkérésre. Fontos, hogy figyelmet és energiát fordítsunk a mentális betegséggel küzdő fiatalok problémáinak megértésére, hiszen a legfontosabb a korai felismerés vagy a megelőzés lenne esetükben. Mindannyiunk felelőssége, hogy figyeljünk egymásra, elgondolkodjunk önmagunkról és környezetünkről. A Szabad Szellem projekt figyelemfelhívása is hozzájárul egy egységes megközelítés kidolgozásához, amely a mentális betegségek megelőzésére és a megbélyegzés elleni küzdelemre irányul.

Tóth-Hencz Edit